Telefony całodobowe:
71 333 80 48
605 674 592
781 360 390

Kremacje zmarłych we Wrocławiu

Zakład pogrzebowy Memento oprócz tradycyjnego pogrzebu tzn. w trumnie organizuje pogrzeby urnowe tzn. po przeprowadzonej kremacji, gdzie prochy zmarłego umieszcza się w urnie.

Godny pochówek bliskiej osoby pozwala w pewnym stopniu oswoić się z zaistniałą tragedią. Rodziny zmarłych często decydują się na skorzystanie z usługi, jaką jest kremacja zmarłych Wrocław to miasto, w którym wykonaliśmy wiele takich pogrzebów. Sam obrządek nie różni się w żadnym stopniu od tradycyjnego, gdzie trumna składana jest do ziemi. W tym przypadku prochy zmarłej osoby umieszczane są w specjalnie przygotowanej urnie.

Zakład pogrzebowy Memento posiada szeroki wybór urn różnej wielkości i różnych kształtów. W zakładce „Produkty” mogą Państwo zapoznać się zdjęciami prezentującymi dostępne urny. Z reguły wykonane są one z marmuru bądź granitu, ale posiadamy również urny ceramiczne, drewniane i metalowe.

Zajmujemy się załatwieniem wszystkich formalności związanych z procesem kremacji. Wiemy, że w tych trudnych chwilach rodzina często nie jest w stanie skupić się na przyziemnych obowiązkach, dlatego wszystkie te zadania bierzemy na siebie.

Posiadamy duże doświadczenie, jeżeli chodzi o kremacje Wrocław jest miastem, gdzie znajduje się nasz zakład, jednak usługi świadczymy dla klientów na terenie całego kraju. Wszystkie obrzędy przeprowadzamy zgodnie z obowiązującymi przepisami i prawem kościelnym.

 

 

Najczęściej zadawane pytania

– Na czym polega kremacja?

Kremacja polega na spopieleniu ciała zmarłego, jest to proces, który najczęściej trwa około 2 godzin i przebiega w bardzo wysokiej temperaturze.

 

– Jaką trumnę wybrać do kremacji?

Otóż do kremacji, wybierane są dwa rodzaje trumien, będzie to trumna drewniana  lub kartonowa.

 

– Czy jest to taka sama trumna jak do pogrzebu tradycyjnego?

Nie, jeśli chodzi o trumnę drewnianą, bo o takiej mówimy jest to trumna pozbawiona lakieru tak zwane surowe drewno bez metalowych okuć. Oczywiście ze względów ekologicznych.

 

– Czy cena trumien kremacyjnych jest taka sama trumien do pogrzebu tradycyjnego?

Ceny tych trumien znacznie różnią się od siebie. Cena trumien kremacyjnych jest o wiele niższa niż trumien tradycyjnych.

 

– Jak przygotować zmarłego do kremacji?

Przygotowanie przebiega w taki sam sposób jak do pogrzebu tradycyjnego. Tak więc będzie to ubranie lub całun.

 

– Czy można kremować zmarłego, który ma rozrusznik serca?

Tak, ale przed kremacją rozrusznik musi zostać usunięty.

 

– Do jakiego grobu można pochować urnę z prochami zmarłego?

Do każdego, może to być grób murowany tzw. grobowiec lub ziemny czy też kolumbarium.

 

– Czy kościół katolicki akceptuje kremację?

Tak, taką możliwość w 1963 r zaakceptował papież Jan Paweł II ustanawiając Kodeks Prawa Kanonicznego.

 

 

Szacunek dla rodziny i zmarłego

Kremacja bliskiej osoby przeprowadzana jest przy wykorzystaniu nowoczesnego pieca kremacyjnego, a cała procedura spełnia nie tylko normy prawne, ale przede wszystkim – etyczne. Następnie otrzymają Państwo certyfikat, które jest wymagany, aby zająć się dalszymi formalnościami związanymi z pogrzebem.

Jeśli zdecydują się Państwo na pochówek, który poprzedza kremacja zmarłych Wrocław i okolice to obszar, na którym świadczymy usługi od wielu lat i dokładamy wszelkich starań, aby rodziny mogły w pełnym skupieniu przeżyć żałobę. Ceremonia pogrzebowa w takim przypadku może być dwustopniowa – pierwszy etap ma miejsce przed kremacją, a drugi już po spopieleniu zwłok. Na życzenie rodziny możemy także zorganizować ostatnie pożegnanie ze zmarłym.

Po wykonaniu aktu kremacji można zacząć ustalać szczegóły związane z pochówkiem w grobie bądź umieszczeniem urny w kolumbarium. Cena kremacji zależy od kilku czynników, m.in. od rodzaju wybranej przez rodzinę trumny oraz urny.

Oferujemy przeprowadzane z należytym szacunkiem kremacje Wrocław jest miastem, gdzie zlokalizowany jest zakład pogrzebowy Memento. Zapraszamy do kontaktu, jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z naszą ofertą lub przebiegiem ceremonii pogrzebowej. Pozostajemy do dyspozycji przez całą dobę.

 

Więcej pytań pod numerem telefonu 71 333 80 48 lub 605 674 592

Masz nurtujący problem Dzwoń chętnie odpowiemy.